Açık Rıza Metni

_

6698 SAYILI KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI KANUNU UYARINCA AÇIK RIZA METNİ

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“Kanun”) nezdinde veri sorumlusu sıfatını haiz İstanbul Limanı Propeller Kulübü Derneği (“Dernek”) olarak üyelerimizin kişisel verilerinin korunmasına özen gösteriyoruz.

Dernek etkinliklerinde, basılı/görsel yayın organlarında kullanılmak üzere fotoğraf çekimi ve video kaydı gerçekleştirilmektedir. İnternet bağlantısı aracılığıyla video konferans görüşmeleri yapılmasını sağlayan bilgisayar programı ve/veya mobil uygulamalar (Zoom ve/veya benzeri) üzerinden yapılan etkinliklerde de sunumunuz ile birlikte fotoğraf ve video kaydı gerçekleştirilmektedir.

Fotoğraflar, videolar ve sunumunuz; etkinlik ve organizasyonlarımız hakkında üçüncü kişilere bilgi vermek ve Dernek etkileşimimizi arttırmak amacıyla sosyal medya hesaplarımızda (Instagram, X, Linkedin, Facebook, vs.) ve web sitemizde (www.propeller-club.org.tr) paylaşılmaktadır.

Söz konusu kişisel verileriniz basılı/görsel yayın organlarında, sosyal medya hesaplarımızda ve web sitemizde yayımlanmasıyla birlikte alenileşmiş olacaktır. Bu kişisel verilerinizin işlenmesi ve aktarılmasındaki hukuki dayanak açık rıza olup bu kapsamda yer almak istemeyen ilgili kişilerin rıza vermemesi halinde bahsi geçen veriler Dernek tarafından basılı/görsel yayın organlarında, sosyal medya hesaplarımızda ve web sitemizde paylaşılmayacaktır.

Detaylı aydınlatma metni için https://propeller-club.org.tr/aydinlatma-metni/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

İşbu açık rıza metnini okuduğumu yukarıda yer alan hususlara bilerek ve isteyerek rıza gösterdiğimi beyan ederim. 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında dernek etkinliklerinde tarafıma ait fotoğraf, video ve sunuma ilişkin kişisel verilerimin Dernek tarafından yasadaki esaslar çerçevesinde işlenmesine;

 Açık rızam olduğunu kabul, beyan ve taahhüt ederim.
 Açık rızam yoktur.

İsim Soyisim:
İmza:
Tarih: